Motywacja powstania

13 lutego 2021r. Małgosia wraz z grupą znajomych wyruszyła na nartach skiturowych w Tatry. O godzinie 13.15 w rejonie Kopy Kondrackiej zeszła lawina śnieżna porywając na słowacką stronę Tatr Małgosię i  jej dwóch kolegów…

Jeden miał szczęście, udało mu się wydostać z lawiny i przeżyć,

Małgosia i Krzysztof niestety nie mieli szans. O zejściu lawiny i mogących znajdować się w niej ludziach nie wiedział nikt, a pierwsze poszukiwania rozpoczęły się dopiero po południu, kiedy nie można było z uczestnikami wyprawy nawiązać kontaktu. Akcja ratunkowa rozpoczęła się, gdy ocalona osoba dotarła w rejon, gdzie mogła zatelefonować i podać koordynaty miejsca wypadku. Zdecydowaliśmy się założyć fundację, ponieważ nie chcemy, aby taka tragedia się powtórzyła.

Portret Małgorzaty Kąckiej w górach, w zimowej scenerii.

Gosia Kącka

Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz oraz Wydział Wzornictwa Przemysłowego Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Tam też zaczęła w ramach utworzonej przy ASP Samodzielnej Pracowni Mody rozwijać swoją pasję – projektowanie odzieży, zwłaszcza sportowej. Kształciła się uczestnicząc w  kursach, warsztatach i pokazach mody, aż w końcu stworzyła własną firmę i markę – AYOLA.

Drugą miłością Gosi był sport. W górach i na nartach czuła się najlepiej. Jednocześnie uprawiała triathlon, odnosząc mniejsze i większe sukcesy. Odejście Małgosi, z którym nie można się pogodzić, pozostawiło niewyobrażalną pustkę wśród rodziny i znajomych. W jednej chwili upadły jej małe i większe plany oraz marzenia – szczególnie to największe – ukończeniu pełnego dystansu Iron Mana w trakcie tegorocznych zawodów w Tallinie.

Radością, którą czerpała z gór i aktywności, podzieliła się kiedyś na łamach Cragmagazine w artykule „Nie chodzi o liczby”.

Gosia w swoim żywiole

Krzysztof Ślęzak